Historia piłek Pucharu Świata – cz. 2

RWC 2003 – GILBERT XACT RWC 2003 

Gilbert Xact miała nowy wzór struktury zewnętrznej piłki o zwiększonej “porowatości”, który został zaprojektowany w celu dalszej poprawy przyczepności piłki do ręki gracza.

RWC 2007 – GILBERT SYNERGIE

Gilbert Synergie był oficjalną piłką meczową Pucharu Świata w Rugby w 2007 roku, zastępując Gilberta Xacta używanego w Australii podczas Pucharu Świata w Rugby w 2003 roku. 

Piłka została wprowadzona na czas przed międzynarodowymi test meczami reprezentacji w 2006 roku.
Synergie różni się pod wieloma względami od poprzedniego modelu Xact – głównie postępem w technologii matrycowego wzoru struktury zewnętrznej. 

Matryca ta wykorzystuje kształty gwiazd zamiast konwencjonalnych okrągłych kształtów, co zapewnia lepsze “chwytanie” piłki w szczególności w mokrych warunkach i oraz podczas kopania .
Struktura zewnętrzna dostała nazwę “Multi Matrix”. 

RWC 2011 – VIRTUO

Piłka ta była kontynuacją wcześniejszych modeli firmy Gilbert i na zewnątrz utrzymała swoją strukturę “tysięcy porów”.
Piłka Virtuo, opracowana na potrzeby turnieju w 2011 roku, została zaprojektowana z nową dętką i zaworem, co stanowi znaczącą zmianę wewnętrzną piłki. 

RWC 2015 – MATCH XV

Piłka została zaprojektowana w wyniku długiego dwuletniego procesu rozwoju, w tym konsultacji z graczami w celu stworzenia piłki, która zapewnia lepszą przyczepność bez uszczerbku dla trwałości. Ulepszono również konstrukcję powierzchni, aby umożliwić szybsze rozpraszanie wody, na tak zwanej ‘najbardziej przetestowanej piłce Gilberta w historii’. 
Ponadto położono szczególny nacisk na zapewnienie, aby kontrastujące kolory pojawiały się na końcach piłki, aby poprawić widoczność podczas podań, a odważne kolory wzdłuż szwów zapewniają zawodnikom silne wizualne odniesienia. 
Piłka MATCH XV była szczytem ewolucji gdyż nie tylko wyglądała świetnie, ale zapewniała wszystkim grającym jeszcze lepsze operowaniu piłką zarówno przy grze ręką jak i nogą.

RWC 2019 – SIRIUS

SIRIUS to siódma generacja piłki meczowej Gilberta dedykowanej na Puchar Świata. SIRIUS bierze swoją nazwę od gwiazdy Syriusza, siódmej gwiazdy najbliżej Ziemi. Innowacyjna technologia zapewnia lepszą przyczepność i odprowadzanie wody.Jest to również najlepiej przetestowana piłka Gilberta w historii. SIRIUS, wyprodukowany przy użyciu najnowszej technologii jest ewolucją udanej piłki MATCH XV z 2015 roku ale z nowym wzorem chwytu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *