Czy wiesz, że…

pierwszy raz w historii Nowozelandzki Związek Rugby poparł kontrowersyjny plan sprzedaży udziałów w prawach do All Blacks amerykańskim inwestorom, określając to jako „rewolucyjny punkt zwrotny dla rugby”.

26 regionalnych związków zawodowych NZR w czwartek jednogłośnie poparło transakcję z kalifornijskimi gigantami inwestycyjnymi w dziedzinie technologii Silver Lake na dorocznym walnym zgromadzeniu w Wellington.

Głosowali za sprzedażą 12,5 procent udziałów w prawach handlowych NZ Rugby – wycenionych przez Silver Lake na 3,1 miliarda dolarów – za 387,5 miliona dolarów za prawo do negocjowania umów handlowych i transmisji na całym świecie. Decydując się na All Blacks, trzykrotnych mistrzach świata, uznawanych na całym świecie za najsilniejszą markę rugby.

Dyrektor naczelny Mark Robinson opisał tę transakcję jako jednorazową szansę na podreperowanie finansów Związku, który ma problemy z budżetem wobec pandemii.

 Jednak propozycja ta może zostać zawetowana ze strony Rugby Players Association – które reprezentuje elitarne grono przedstawicieli tego sportu – z których niektórzy uważają, że dusza najbardziej znanej reprezentacji rugby jest sprzedawana.

Obawy związane z umową nasiliły się po fiasku Europejskiej Superligi, kiedy to najlepsze europejskie kluby piłkarskie w ciągu kilku dni odłożyły na półkę wspierane przez Stany Zjednoczone plany po oburzeniu fanów i urzędników UEFA.

Okazuje się, że jednak wszystko jest na sprzedaż bo przecież to tylko kwestia ceny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *